دیدنیها

جالب‌ترین ساخته‌های دانشمندان

هرازچندگاهی با دیدن اختراعی جدید به این می‌اندیشیم که چگونه پیش‌تر بدون آن زیسته‌ایم، اما این نوع اختراعات در اقلیت هستند.

به ازای هر آیفون، هزاران چنگال اختراع شده که مانع صدای هورت کشیدن می‌شوند و مثل هر سال، ۲۰۱۸ نیز ایده‌ها و اختراعات نابی داشته است.

در ادامه، عجیب ترین اختراعات ۲۰۱۸ که ما را انگشت به دهان گذاشته‌اند از نظر می‌گذرانیم.

روبو رایدر

اگر طراح وسایل نقلیه فیلم ترون Tron وارد مسابقه می‌شد، احتمالا RidRoid CanguRo طرح نهایی‌شان بود. اسکوتر الکتریکی خودکار می‌تواند شما را خیلی به‌روزتر از ماشین‌تان به اداره یا سالن کنفرانس ببرد. البته اگر منظورتان از به‌روزبودن رساندن شما با سرعت ۱۰ کیلومتر بر ساعت در وضعیتی نامناسب سوار بر سه‌چرخه باشد!

با مجموعه‌ای از سنسورها و هوش مصنوعی، می‌تواند مانند سگ ترسناکی از جنس ربات دنبال کند یا در مکان و زمان خاصی ملاقات‌تان کند. اگرچه اوبر Uber نگران این موضوع نخواهد بود.

صابون از دستت لیز نخورد!

صابون طبیعتا لیز است و با این‌که در زندگی با خیلی مشکلات بزرگ‌تری از لیز بودن صابون روبه‌رو هستیم، حتما باید راه‌حلی ساده برای این مشکل وجود داشته یاشد.

صابون تترا Tetra Soap به یک راه‌حل دست یافته است. شکل چهارپر این صابون گرفتنش را آسان‌تر می‌کند.

اما با این‌که مشکل لیز بودن صابون را حل می‌کند، چون زاویه‌دار است شستن بدن را سخت می‌کند.

استخر تقریبا متحرک

یک تریلر قدیمی دارید و دوست دارید با یک استخر مبادله‌اش کنید؟ خب، احتمالا هنرمند فرانسوی Benedetto Bufalino کسی است که باید با او تماس بگیرید.

جدیدترین اختراعش از مجموعه آکواریوم‌های عجیب و غریب، تریلری است که به استخر بدل شده است، البته احتمالا وقتی استخر پر باشد خیلی سنگین می‌شود و امکان جابه‌جایی ندارد.

با این‌حال می‌توان این اختراع جالب را به لیست همیشه در حال تغییر از چیزهایی که در سیمپسون‌ها The Simpsons به حقیقت پیوستند، اضافه کرد.

تا اینجا با تعدادی از عجیب ترین اختراعات ۲۰۱۸ آشنا شدیم، با ما همراه باشید تا بیشتر برایتان از عجیب ترین اختراعات جهان بگوییم.

سگ‌وی

سگ‌وی Segway یکی از احمقانه‌ترین و عجیب ترین اختراعات دنیا در پانزده سال اخیر به عنوان وسیله نقلیه است، اما با تلاشش برای مطرح ماندن، از روشی جدید برای صدمه زدن به خودتان پرده برداشت.

Drift W1 یک جفت اسکیت با قابلیت حفظ تعادل است که برای رفت‌و‌آمد خیلی کاربردی به نظر نمی‌آید و بیشتر شبیه وسیله ای برای دنبال کردن میگ‌میگ در بیابان است.

ضربه زدن روی میخ‌ها

و اما از عجیب ترین اختراعات دنیا نوبت به این اختراع جالب می‌رسد. عجیب ترین اختراعات تاریخ معمولا ایده‌های بدی بوده‌اند،

اما این اختراع، وسیله‌ای است که اگر امسال زیر درخت کریسمس پیدایش کنیم، خوشحال خواهیم شد. مهندس طراح Michael Young برای ساخت چکشی برای میخ زدن واقعا خلاق بوده است.

میخ‌ها در حفره‌‌ای در سر چکش قرار می‌گیرند، و اولین ضربه میخ‌ها را به سطح می‌کوبد. بعد از آن، فقط لازم است به سادگی چکش را بکوبید تا کار تمام شود.

متاسفانه در حال حاضر، این نمونه اولیه است، پس شاید مجبور باشیم سال دیگر به بابانوئل یادآوری کنیم که این چکش را برایمان هدیه بیاورد.

نوشابه خنک

تصور کنید که همین لحظه می‌خواهید به مهمانی بروید ولی نوشیدنی‌ای که می‌خواهید به همراه ببرید بیرون از یخچال بوده و گرم شده است. چه کار می‌کنید؟

مسلما باید نوشیدنی را به بلیتزن Blitzen که آلومینیومی طراحی‌شده برای این منظور است، روی سقف ماشین ببندید.

البته، اثربخشی این روش بستگی به دمای بیرون و میزان مسافتی که قرار است رانندگی کنید دارید. اما چه کار دیگه‌ای می‌توان انجام داد؟ نوشیدنی‌های خود را در کولر قرار دهید!

0
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *