دیدنیها

عجیب ترین خانه های دنیا که شما را بهت‌زده می‌کنند

خانه همیشه جایی امن و راحت برای استراحت و زندگی است، اما تصور کنید خانه شما شکلی عجیب و غریب داشته باشد و یا قابل حمل باشد. افراد خوش‌ذوق و خلاقی نیز وجود دارند که با ایده‌هایی عجیب و جالب خانه‌ها را به شکلی هنری و خاص تبدیل می‌کنند. در این مقاله عجیب ترین خانه های دنیا را به شما معرفی خواهیم کرد که با دیدن آن‌ها شوکه خواهید شد.

خانه‌ای در وسط رودخانه

این خانه که روی سنگی در رودخانه‌ی درینا (Drina River) ساخته شده است، در نزدیکی شهر باجینا باستا (Bajina Basta) از شهرهای صربستان قرار دارد که حدود ۱۶۰ کیلومتر از بلگراد (پایتخت صربستان) فاصله دارد.

در سال ۱۹۶۸ گروهی از مردان جوان این خانه را روی این سنگ ساختند. به گفته‌ی یکی از مالکان خانه که از افرادی بود که در ساخت آن مشارکت داشت، سازندگان خانه عقیده داشتند که این سنگ در وسط رودخانه محل ایده‌آلی برای ساخت پناهگاهی کوچک است.

خانه‌ای به شکل توالت فرنگی

Haewoojae خانه‌ای به شکل توالت فرنگی است که به معنی خانه‌ای برای برطرف کردن اضطراب و نگرانی‌های فرد است. این خانه که یکی از عجیب ترین خانه های دنیا است، در شهر سوون (Suwon، شهری در کره‌ی جنوبی) حدود ۴۶ کیلومتری جنوب سئول قرار دارد. فعالان بهداشتی کره‌ی جنوبی ساخت ساختمانی به شکل توالت را آغاز کردند و نخستین خانه‌ی شبیه توالت فرنگی در جهان را ساختند.

خانه‌ای به شکل هواپیما

در این تصویر خانه‌ای به شکل هواپیما را مشاهده می‌کنید که در روستای مزیاره در لبنان قرار دارد. در روستای مزیاره خانه‌های مسکونی جالبی را می‌توان یافت که شبیه معبدهای یونان باستان و خرابه‌های مصر هستند و این یکی نیز به شکل ایرباس A380 ساخته شده است.

خانه‌ای به شکل توپ فوتبال

در این تصویر یکی از مجریان تلویزیونی ژاپن به خانه‌ی ژاپنی نگاه می‌کند که شبیه توپ فوتبال ساخته شده و در برابر بلایای طبیعی مقاوم است. شرکت مسکن کیمیدوری (Kimidori) در شهر گیفوی ژاپن این خانه را طراحی کرده است. این کره‌ی ژئودسیک ۳۲ وجهی که شناور می‌شود و از استحکام ساختاری لازم برای مقاومت در برابر زلزله برخوردار است، کمتر از ۱۵۰۰۰ دلار قیمت‌گذاری شده است.

خانه‌ای تخم‌مرغی شکل و قابل‌حمل

در اینجا دای هایفی ۲۴ ساله، از استان هونان چین از خانه‌ی قابل‌حمل و تخم‌مرغی شکل خود به بیرون نگاه می‌کند. او در این خانه که در نزدیکی محل کار او در شهر پکن قرار دارد، زندگی می‌کند. هزینه‌ی ساخت این خانه حدود ۱۰۰۰ دلار آمریکاست. این خانه از نوارهای بامبو و تشکی ساخته شده است و روی آن لایه‌ای از مواد عایق حرارتی و ضدآب و همچنین کیسه‌هایی پر از پوسته‌ها و ورقه‌های چوبی و بذرهای چمن قرار دارد که در زمان بهار رشد می‌کنند و مانند لحافی خانه را می‌پوشانند.

در اینجا دای هایفی را مشاهده می‌کنید که در خانه‌ی تخم‌مرغی شکل خود استراحت می‌کند.

0
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *