دیدنیها

رستوران های ایرانی استانبول

این رستوران در تراس سوئیت هتل Beyoğlu’s Tomtom  واقع شده است

این یک نمایش فوق العاده از شهر قدیمی است، اما مهمتر از آن، آن است که استعدادهای دو سرآشپزها ی  جوان که در حال انجام کار های فوق العاده با استفاده از مواد غذایی محلی است .

در این میان یکی از غذا های ترکی بسیار عالی این شهر Arnavut ciğeric (Albanian-style liver ) است که تبحر خاصی در پخت ان دارند و همچنیین یکی از دسرهای عالی که با ماست درست میشو د به نام panna cotta که در این رستوران سرو می شود.

به نظر می رسد سرآشپز Didem Şenol می دانست دقیقا همان چیزی است که زمانی که استانبول در سال گذشته را از دست داده بود ،

با منوی مختصری از پخت و پز های معاصر ترکی و فوق العاده فصلی – او maya Lokanta را افتتاح کرد.

مایا از زمانی که باز شده است به خوبی سزاوار ستایش است،  غذاهای محلی و بین المللی، به سرعت مورد  علاقه مشتریان قرار گرفته به نحوی که است mucver ،

یک نوع  کدو سرخ شده، آنقدر محبوب است که سر آشپزŞenol دستور غذا را در یک آینه در اتاق ناهار خوری نوشت تا مشتریان درخواست آن را متوقف کنند.

باس دریایی caramelized همراه با پرتقال  نیز چنین است.

فضای رستوران واقع در سمت راست بسفر در اسکله قایق که الهام بخش دوران عثمانی در سایه یک قلعه قرون وسطی است .

یک وعده غذایی که درطول دوره های مختلف با meze سرد شروع ، و به دنبال غذای گرم و کار تا اوج غذاهای دریایی گسترش یافته است. که این یک مراسم بسیار لذت بخش در استانبول است.

استایل این رستوران از ۹۰ سال پیش شبیه به X Deniz Palas است.


این رستوران یک ساختمان بزرگ بود در سال ۲۰۰۹ پس از چند دهه غفلت بازسازی، ورستوران X نمونه کاملی از تجدید حیات استانبول و توانایی خود را به ترکیب های قدیمی با جدید، و شرق با غرب است.

منوی مدیترانه ماهرانه ساخته شده را در ظروف که طیف سنتی آناتولی که شامل “سوپ عروسی” تا پیتزا پخته شده در کوره های آجراست.

این رستوران ظریف در عین حال راحت در گوشه ای آرام در منطقه Sultanahmet قرار دارد. اما مواد غذایی که در اینجااستفاده می شود بسیار درجه یک است.

غذاهای همچون اختاپوس، اختاپوس کبابی در روغن زیتون است، و دیگر از غذاهای ممتاز عبارتند از غذاهای دریایی و سالاد orzo و زیتون پر شده با گردو و پنیر فتااست.

در ماه های گرم، در تراس و پشت بام باغ Giritli مکانی بسار دلپذیر در شهر استانبول است.

روند ساخت رستوران بر روی پشت بام در استانبول حدود یک دهه پیش با بی اوغلو، با نمایش با شکوه آب و هوای گرم وغذای خوب آغاز شده است.

این رستوران در بالای هتل İstiklâl Caddesi ریچموند واقع شده است که ، که دید به خیبان اصلی را دارد.

طعم گوشت کباب بره همراه با انار بسیار عالی است.اینجا یک مکان عالی برای صرف شام می باشد.

سر آشپزاین رستوران ترکیه ایی و سوئدی محمد گورس است .

این رستوران در پشت بام هتل، شیک مرمره PERA Mikla ، که در سال ۲۰۰۵ افتتاح شده واقع شده است که دارای منظره خیره کننده از شهراست.

منوی رستوران ، که نشان دهنده تأثیرات هر دوملیت ترکی و اسکاندیناوی، سر آشپز است .


سعی کنید کمر cherrywood دودی از گوشت گوسفند و یا گوشت بره با پسته پوشیده شده و با یک بشقاب پنیر artisanal را امتحان کنید.

این رستوران زاییده افکار سرآشپز پیتر گوردون است، این رستوران خلاق در غذاهای مدیترانه ای در یک محیط زیبا با نمایش های دیدنی و جذاب از آب درتراس است. این رستوران در منطقه تقسیم واقع شده است.

این رستوران مرکز بهترین کباب ها ست . پیشنهاد ما به شما این است که حتما ماهی کباب و بره کباب های آن را تست کنید.

ممکن است به جزائر گالاتاسرای مانند یک نگین شناور در وسط بسفر در نزدیکی Kuruçeşme نگاه کنیم،

اما این مجموعه از رستوران هاو حتی باشگاه استخر یکی از مکان های بیشتر خیره کننده و منحصر به فرد این شهر است که میتوان در این مکان به غذا خوردن مشغول بود واز بسفر لذت برد.

0
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *