دیدنیها

شکوه آثار لوور فرانسه رو در موزه ی ملی ایران ببینین

نمایش آثار لوور فرانسه در تهران

موزه ی ملی ایران که یکی از قدیمی ترین و مهم ترین موزه های ایران به شمار میاد، از دو بخش ایران باستان و دوران اسلامی تشکیل شده و در طول سال مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی واقع میشه. در چند ماه گذشته، آثار تاریخی از کشورهای ارمنستان و کره ی جنوبی در این موزه به نمایش گذاشته شدن و کم کم داره برای میزبانی از آثار تاریخی و هنری موزه ی لوور فرانسه از تاریخ ۱۴ اسفند ماه ۹۶ تا ۱۸ خرداد ۹۷ آماده میشه.

به گفته ی آکنده؛ رئیس موزه ی ملی ایران، مجموعه ی بی نظیری از آثار موجود در موزه ی لوور پاریس، به مدت ۴ ماه تحت عنوان “شکوه تمدن های جهان” در موزه ی ملی ایران به نمایش در میان. این مجموعه شامل آثاری از تمدن های باستان در غرب آسیا، اروپا و شمال آفریقا میشه که سومر، هیتی، آشور، یونان، روم و مصر باستان از جمله این تمدن ها محسوب میشن. همچنین، نقاشی های زیبا و بی بدیل، لیتوگرافی و طراحی هایی از هنرمندان اروپا مانند اوژن دلاکرولا و کامیل کورو، در این موزه قرار خواهند گرفت.

چه آثار تاریخی از لوور فرانسه در تهران نمایش داده میشن؟

موزه ی لوور فرانسه، شامل ۳۵ هزار اثر تاریخی و هنری بی نظیر از تمام دنیاست که در هشت بخش به نمایش گذاشته شدن. از هر کدوم از این هشت بخش، یک اثر انتخاب شده و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده توسط مدیران موزه ی ملی ایران، این آثار در چهار دسته قرار میگیرن. تقسیم بندی آثار انتخاب شده، بر اساس طرح محتوایی نمایشگاه در چهار گروه “تولد یک مجموعه”، “یک موزه ی زنده”، “رویای جهانی شدن” و “شکوه تمدن های جهان، موزه” انجام شده.

طبق اطلاعاتی که مسئولین موزه ی ملی ایران اعلام کردن، مجموعه ی آثار انتخاب شده، شامل آثار مهم از سالن های اصلی موزه ی لوور هستن. در بین این آثار، پیکره ی سنگی ابوالهول، متعلق به دوره ی فرعون هاکور، و عتیقه جات سالن “سولی لوور”، قرار دارن.

1+
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *