دیدنیها

شکوه آثار لوور فرانسه رو در موزه ی ملی ایران ببینین

نمایش آثار لوور فرانسه در تهران

موزه ی ملی ایران که یکی از قدیمی ترین و مهم ترین موزه های ایران به شمار میاد، از دو بخش ایران باستان و دوران اسلامی تشکیل شده و در طول سال مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی واقع میشه. در چند ماه گذشته، آثار تاریخی از کشورهای ارمنستان و کره ی جنوبی در این موزه به نمایش گذاشته شدن و کم کم داره برای میزبانی از آثار تاریخی و هنری موزه ی لوور فرانسه از تاریخ ۱۴ اسفند ماه ۹۶ تا ۱۸ خرداد ۹۷ آماده میشه.

به گفته ی آکنده؛ رئیس موزه ی ملی ایران، مجموعه ی بی نظیری از آثار موجود در موزه ی لوور پاریس، به مدت ۴ ماه تحت عنوان “شکوه تمدن های جهان” در موزه ی ملی ایران به نمایش در میان. این مجموعه شامل آثاری از تمدن های باستان در غرب آسیا، اروپا و شمال آفریقا میشه که سومر، هیتی، آشور، یونان، روم و مصر باستان از جمله این تمدن ها محسوب میشن. همچنین، نقاشی های زیبا و بی بدیل، لیتوگرافی و طراحی هایی از هنرمندان اروپا مانند اوژن دلاکرولا و کامیل کورو، در این موزه قرار خواهند گرفت.

چه آثار تاریخی از لوور فرانسه در تهران نمایش داده میشن؟

موزه ی لوور فرانسه، شامل ۳۵ هزار اثر تاریخی و هنری بی نظیر از تمام دنیاست که در هشت بخش به نمایش گذاشته شدن. از هر کدوم از این هشت بخش، یک اثر انتخاب شده و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده توسط مدیران موزه ی ملی ایران، این آثار در چهار دسته قرار میگیرن. تقسیم بندی آثار انتخاب شده، بر اساس طرح محتوایی نمایشگاه در چهار گروه “تولد یک مجموعه”، “یک موزه ی زنده”، “رویای جهانی شدن” و “شکوه تمدن های جهان، موزه” انجام شده.

طبق اطلاعاتی که مسئولین موزه ی ملی ایران اعلام کردن، مجموعه ی آثار انتخاب شده، شامل آثار مهم از سالن های اصلی موزه ی لوور هستن. در بین این آثار، پیکره ی سنگی ابوالهول، متعلق به دوره ی فرعون هاکور، و عتیقه جات سالن “سولی لوور”، قرار دارن.

1+
برچسب ها
نمایش بیشتر

milad akbari

با سلام مهندس میلاد اکبری هستم در عرصه هنری و در خبرخوب فعالیت میکنم زمین قشنگی هایی دارد که زیبا میبینیم لذت ببریم."عشق و علاقه باید از ته دل باشد وگرنه چشم که هر دفعه یکی بهترین را می بیند"

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *