دیدنیها

عجایب طبیعت دنیا

سفر به قصد گردش در طبیعت و سپری نمودن اوقاتی خوش در دامان سبز زیستگاهمان از معمول ترین هدف های مسافرت در سراسر دنیاست، اما بهترین مکان برای سیر و سیاحت به این منظور کجاست؟ پارک نزدیک خانه؟ شهرهای خوش آب و هوا؟ این پاسخ ها به ذهن همگان می رسد ولی لازم است گاهی خاص تر بنگریم و کمی ماجراجو باشیم.

معرفی عجایب هفتگانه طبیعی دنیا

قطعا با عجایب هفتگانه ی جهان آشنایی دارید؛ اماکن زیبا و پر رمز و رازی که همه ی مردمان دنیا را شگفت زده کرده اند. عجایب هفتگانه ی جهان دو نوع هستند؛ عجایب کهن یا کلاسیک و عجایب جدید یا نو . این آثار باستانی در سال ۲۰۰۷ میلادی باری دیگر بازنگری شدند و فهرست جدیدی از شگفتی های هفتگانه ی دنیا اعلام شد، همین بازنگری باعث شد تا اماکن طبیعی موجود در دنیا هم دوباره بررسی شوند، حاصل این تحقیقات و جستجوها فهرستی است که در ادامه مشاهده می کنید.

خلیج هالونگ | Ha Long Bay

خلیج زیبای هالونگ (به معنای اژدهای نزول کرده) در استان کوانگ نی (Quáng Ninh) ویتنام قرار گرفته است، این خلیج حدود ۱۵۵۳ کیلومتر وسعت و ۱۹۶۰ جزیره دارد.

آبشار ایگواسو | Iguazu Falls

آبشار ایگواسو (Iguazu Falls) بر روی رود ایگوازو (ایگواسو) در مرز آرژانتین با برزیل به صورت نیم دایره ای عجیب تشکیل شده است. این آبشار نعلی شکل ۲.۷ کیلومتر وسعت دارد و به راستی از زیباترین آبشارهای دنیا می باشد.

0
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *