سینما

پر فروش‌ترین انیمیشن سینمایی تاریخ

شیرشاه 2019

 فیلم «شیرشاه» (The Lion King)

تریلر شیرشاه۲۰۱۹

درحالی که مدتی است که از تاریخ انتشار فیلم «شیرشاه» (The Lion King) گذشته است، بازخوردها بیش از اندازه مثبت است و این انیمیشن در مقدار فروش به یکی از بهترین فیلم‌های ۲۰۱۹ تبدیل شده است.

بسیاری وفاداریِ شیرشاه ۲۰۱۹ به انیمیشن اصلی را در کنار ظاهر بسیار با کیفیت و طبیعی‌اش ستایش کردند، بعضی صدا پیشگیِ بیلی (Billy Eichner) در نقش تیمون و ست روگن (Seth Rogen) در نقش پومبا را بی‌نظیر دانسته‌اند و البته موسیقی هم مثل همیشه احساسی و قدرتمند است.

خلاصه نظرات درباره‌ی شیرشاه ۲۰۱۹

هیچکدام از نظرات خالی از تحسین و تمجیدِ این اثر نیستند، مهمترین نکاتی که دائما به آن‌ها اشاره شده صداپیشگی‌های انیمیشن و موسیقی‌های فوق‌العاده‌ی آن است

و همچنین وفاداری کامل این اثر به انیمیشن اصلی شیرشاه که اگر از آن خاطره داشته باشید یک نوستالژی کامل است و باید از Jon Favreau برای این کار بی‌نقص متشکر باشیم.

تنها نکته‌ای که اختلاف نظر روی آن وجود دارد این است که با همه‌ی این موضوعات آیا بازسازی این عنوان ضروری بود؟ بعضی‌ها اعتقاد دارند با وجود اینکه این فیلم بسیار تحسین برانگیز است

اما از نظر داستانی چیز زیادی برای گفتن در مقایسه با انیمیشن اصلی ندارد و تقریبا همان را تکرار می‌کند

د و عده‌ی دیگری که البته اکثریت را هم تشکیل می‌دهند

معتقدند که با وجود اینکه بخش زیادی از انیمیشن تنها بازسازیِ گذشته است اما این فیلم آنقدر چیزهای جدید دارد که حتما ساخته شدن آن کار منطقی و درستی بوده است.

شیرشاه یکی از بهترین آثار تاریخ دیزنی است که حتی قبل از شنیدن این نظرات هم بسیاری برای تماشای آن لحظه شماری می‌کردند و حالا که مشخص است هیچکس چیزی جز تحسین ندارد

انیمیشن شیرشاه (The Lion King) با شکستن رکورد انیمیشن «Frozen» به عنوان پرفروش‌ترین انیمیشن سینمایی تاریخ معرفی شده است

طبق آخرین آمار گیشه فروش جهانی شیرشاه از مرز ۱.۳۳۴ میلیارد دلار عبور کرد تا با عبور از انیمیشن Frozen با فروش جهانی ۱.۲۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴ به پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ سینما تبدیل شود.

شیرشاه تا به امروز ۴۷۳.۱ میلیون دلار در آمریکای شمالی و ۸۶۱.۵ میلیون دلار در دیگر کشورهای جهان فروش کرده که هم به عنوان یک فیلم لایو اکشن و هم به عنوان یک انیمیشن سینمایی شناخته می‌شود.

علاوه بر شکستن رکورد پرفروش‌ترین اینیمیشن تاریخ فیلم شیرشاه با شکستن رکورد فیلم Beauty and the beast (دیو و دلبر) با فروش ۱.۲۶۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ به پرفروش‌ترین فیلم لایو اکشن دیزنی نیز تبدیل شده است.

علاوه بر این شیرشاه پس از فیلم Avengers: Endgame ( انتقام جویان: پایان بازی ) دومین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ نیز به حساب می‌آید.

کارگردانی این فیلم بر عهده جان فاروو بوده که او پیش از این کارگردانی فیلم The jungle Book ( کتاب جنگل ) را بر عهده داشته است

0
برچسب ها
نمایش بیشتر

آرمان

آرمان هستم چندین ساله زنده هستم درس خوندم مشق هم نوشتم مثل همتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *